Menu

Becky Masterman Droga 66

Początki są zwykle dwojakiego rodzaju. Albo zaczyna się po myśli i idzie zgodnie z oczekiwaniami, albo wręcz przeciwnie. Od początku na wspak. Jeśli początek jest obiecujący to potem jest kontynuacja planu i jeśli nawet doświadczamy trudności, to sporadycznie.

Becky Masterman Droga 66 na wprost do sedna emocji

Samochody-poscig-Becky-Mastermann-Krymi_plFoto: Rafał Bear

Jeśli nie idzie, to zaczyna się łatanie rzeczywistości teraźniejszością. Niestety, często się to nie udaję. Brakuje zimnej krwi i dystansu i do bieżących wydarzeń.

Gerald z pewnością potwierdził by to ochoczo. Był towarzyski i ciągnęło go do kobiet. Powiedział by, gdyby mógł. Tyle tylko, że cofnąć czasu nie można.

Co mnie podkusiło? Nie wiem, pewnie okładka. Na niej zapowiedź tego co w normalnych warunkach wydaje się nienormalne. Starsza Pani, o kruchej budowie i chęci wprowadzenia zmian w swoim życiu zostaje, no powiedzmy …. „postawiona pod ścianą” przez zwyrodnialca. I co dalej?

A oto jak to było.

„Drobna kobieta grzebała między kamieniami w wyschniętym korycie rzeki poniżej mostu, zbyt zajęta, żeby go zauważyć. Nie miała wszystkich zalet, które obiecywało zdjęcie. Owszem, spod płóciennego kapelusza khaki wymykały się kosmyki siwych włosów i opierała się  na lasce, ilekroć pochylała się, by obejrzeć kamień, ale jej ciało było tak proste, że mogłaby niemal uchodzić za seksowną.

Myśl o seksownej babci odrobinę przerażała Geralda, ale co tam. Prawdopodobnie minęły całe wieki, od kiedy zaliczyła ostatnie bzykanko … „.

Becky Masterman Droga 66

Zraniona, stłamszona w samotności pyta – Dlaczego ją to spotkało? Otóż nie. To ona przejmuje inicjatywę i  to w nietuzinkowym stylu.

Książki kryminalne a Droga 66 Becky Masterman

Akcja książki rozgrywa się w odstępie kilkunastu dni. Agentkę Brigit dopada sprawa sprzed lat. W jednej z akcji ginie jej koleżanka Jessicka, która pod przykryciem ma zdemaskować groźnego przestępcę. Happy endu nie ma. Pozostaje wyrwa w sercu i powracające pytanie, Dlaczego ona?

Książka jest napisana sprawnie. Widać w niej oddech, świeże spojrzenie, brak jest przewlekłych opisów, patetycznych zwrotów, zawiłości psychologicznych czy odjazdów stylistycznych. To co napisała Becky Masterman to solidna pozycja, z twardymi sytuacjami z pracy policjantów, techników policyjnych i patologa. Ciekawostką jest doświadczenia zawodowe autorki kryminału. Jako były redaktor podręczników medycyny sądowej miała sposobność zapoznania się z tematyką kryminalną i policyjna.

” Nagle powiedziała, że jakiś samochód zwalnia. Przyjrzała mu się.

– Chyba mężczyzna, po dwudziestce, jedzie małą ciężarówką. Mam wsiadać?

Mam przed oczami jej twarz, wyobrażam sobie, jak odwróciła się lekko od ciężarówki, by kierowca nie zauważył poruszających się warg. „

Becky Masterman Droga 66

Książki kryminalne mają koniec, że…

To co uważam za spore niedociągnięcie to finałowa scena. Ojoj. Jest napięcie, jest zaskoczenie, jest dosadnie z branżowym słownictwem i sporo nawet szczegółów, ale…

Nie jest to finał, jaki mają bardzo dobre książki kryminalne czy najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne

Pomimo to, pozycja Droga 66 jest warta przeczytania. Moim zdaniem, książka zasługuje na ocenę zdecydowanie powyżej przeciętnej. Zdecydowanie polecam.

Droga-66-Becky-Masterman
Źródło: www.krymi.pl

Okładka: Wydawnictwo Amber 

Structured Data, Review
Title: Becky Masterman Droga 66
Reviewed by Becky Masterman on Dec 7
Rating:
Summary: Becky Masterman Droga 66
Description: Początki są zwykle dwojakiego rodzaju. Albo zaczyna się po myśli i idzie zgodnie z oczekiwaniami, albo wręcz przeciwnie. Od początku na wspak. Jeśli początek jest obiecujący to potem jest kontynuacja planu i jeśli nawet doświadczamy trudności, to sporadycznie. Becky Masterman Droga 66 na wprost do sedna emocji.
Ocena
  • Ogólne wrażenie
  • Klimat w książce
  • Świeżość pomysłu
  • Efekt "książka przeczytała mnie"
4.5

Zostaw wskazówkę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Krymi_pl_Luther-odcinek-zero-neil-cross
Neil Cross Luther odcinek zero

Czy przestępca ma prawo do szczęścia? Czy ktoś kto ma chory umysł zwyrodnialca z wypaczoną psychiką ma prawo do posiadania rodziny?

Zamknij