Menu

Charlotte Link Wielbiciel

Myślisz, że możesz sobie bezkarnie odpoczywać kiedy chcesz? Uważasz, że masz prawo zażywać kąpieli słonecznych, przemiłych spotkań z przyjaciółmi czy po prostu spacerować kiedy masz na to ochotę? Jeśli tak myślisz, to możesz się mylić.

„Dopiero gdy usłyszała cichy jęk kobiety, otrząsnęła się z oszołomienia, pobiegła do niej i uklękła obok. Postac_Krymi_plFoto: Rafał Bear
– Mój Boże, co się stało? – usłyszała swój głos. – Czy mogę pani pomóc?
„Co za kretyńskie pytanie” – pomyślała od razu.
Kobieta otworzyła oczy. Miała piękną twarz, widać to było nawet w takiej chwili. Nigdzie nie było krwi, ale sądząc po ułożeniu jej członków, miała połamane chyba wszystkie kości. Leona jeszcze nigdy nie widziała nikogo tak bladego.
– W końcu mu się udało – powiedziała cichym, ale wyraźnym głosem. Powtórzyła: – Udało mu się.
I popatrzyła na Leonę.
Komu się udało? O kim Pani mówi?
Kobieta już nic nie powiedziała. Jej oczy wywróciły się nagle do góry białkami. Straciła przytomność.

Leona dopiero wtedy pomyślała o tym, żeby zerknąć do góry i sprawdzić, skąd spadła nieznajoma. Znajdowały się bezpośrednio przed nowym budynkiem, sześciopiętrowym apartamentowcem zbudowanym w starym, cienistym ogrodzie, w którym kiedyś stała willa z piaskowca. Zburzono ją, żeby upakować jak najwięcej ludzi na małej przestrzeni, zarabiając przy tym krocie.”

Charlotte Link Wielbiciel kimkolwiek jest

Leona rozstaje się z Wolfgangiem. Jako, że samotność jej nie służy po niedługim czasie samotności otwiera się na znajomość z Robertem. W końcu odmiana. Ten lekkoduch, artysta, przystojny i uwodzicielski Don Juan, chadzający własnymi ścieżkami wydaję się głównej bohaterce atrakcyjny. Przynajmniej na początku. Czy o taką zmianę chłodziło Leonie. Już na jej półmetku wiedziała, że nie. 

Okazuje się, że kiedy po trzy tygodniowej nieobecności i braku kontaktu Robert zjawia się z zakupami w ręku bez słowa wyjaśnienia, następuje zwrot w uczuciach. Nawet dla bohaterki naszej historii kryminalnej jest to zbyt dużo.   

Książki kryminalne z psychologicznym spojrzeniem

Las zdjęcieFoto: Rafał Bear

W książce Charlotte Link Wielbiciel, królowa niemieckiego kryminału w modelowy sposób pokazuje relacje miedzy kobietami a mężczyznami. Trzeba przyznać, że stopień szczegółowości, trafność i realizm są momentami zachwycające.  

Książki kryminalne w których uczestnik wydarzeń, czarny charakter, przemawia wewnętrznym monologiem nabierają innego wymiaru. Wielbiciel Link Charlotte to właśnie taka powieść kryminalna. 

” Zniknęła! 
Nie pojmuję tego. Pilnowałem jej jak oka w głowie. Myślałem, że nie może zrobić ani kroku bez mojej wiedzy. Jest sprytniejsza, niż zakładałem. A ja naprawdę znajduję się w trudnej sytuacji, przez cały czas. Jak można pilnować kogoś przez całą dobę, gdy człowiek jest zupełnie sam! Kiedyś trzeba się wyspać, trzeba odpocząć. I taki właśnie moment wykorzystała, a ja z początku nawet tego nie zauważyłem. Bardzo możliwe, że nie było jej od dwóch dni, zanim się zorientowałem. Jestem wściekły, wściekły, wściekły!” 

Charlotte Link Wielbiciel to wachlarz emocji i uczuć jakie towarzyszą relacjom damsko-męskim. Od miłości, szczęścia, zachwytu, radości po niezręczność, obawę, strach i lęk.

Link łączy w sposób zasługujący na uwagę

Tak oczywiście, to jest kryminał i są zbrodnie. Moim zdaniem jednak najbardziej wybijającym się powodem dla którego warto przeczytać ten kryminał lub odsłuchać audiobooka, to portrety jej bohaterów. Precyzyjnie pokazani, ich słabości, drzemiące w nich namiętności dały Link możliwość zabarwienia emocjami tej skądinąd przeciętnej historii kryminalnej.

Do najmocniejszych stron tej książki (dostępny jest także ebook i audiobook Wielbiciel) nie należy tempo, klimat ani trzymanie czytelnia w napięciu. Niestety. Pomimo to, uważam, że jest to warta polecenia pozycja. Charlotte-Link-WielbicielŹródło: www.krymi.pl

Okładka: Sonia Draga

ISBN 978-83-7508-681-2

Structured Data, Review
Title: Charlotte Link Wielbiciel
Reviewed by Charlotte Link on Mar 10
Rating:
Summary: Charlotte Link Wielbiciel
Description: Myślisz, że możesz sobie bezkarnie odpoczywać kiedy chcesz? Uważasz, że masz prawo zażywać kąpieli słonecznych, przemiłych spotkań z przyjaciółmi czy po prostu spacerować kiedy masz na to ochotę? Jeśli tak myślisz, to możesz się pomylić.
Ocena
  • Ogólne wrażenie
  • Klimat w książce
  • Świeżość pomysłu
  • Efekt "książka przeczytała mnie"
  • Można wziąć coś wartościowego do realnego świata
3.4
User Rating 0 (0 votes)
Sending
Comments Rating 0 (0 reviews)

Zostaw wskazówkę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sending

Przeczytaj poprzedni wpis:
Poddasze_Ilustracja_Księżniczka-z-lodu_Krymi_pl
Camilla Lackberg Księżniczka z lodu

Idąc w odwiedziny do bliskiej osoby, będąc ciekawym co u niej słychać, jak się jej wiedzie, czy wszystko jest w...

Korytarz-szkoła-Ilustracja-do-Wszyscy-mamy-tajemnice_Krymi_pl
Harlan Coben Wszyscy mamy tajemnice

Najgorsza prawda jest lepsza niż najlepsze kłamstwo. Kierując się ta zasadą, zdecydowanie zwiększa się szanse na zbudowanie relacji z innymi...

Zamknij