Menu

Harlan Coben Wszyscy mamy tajemnice

Najgorsza prawda jest lepsza niż najlepsze kłamstwo. Kierując się ta zasadą, zdecydowanie zwiększa się szanse na zbudowanie relacji z innymi osobami. Czy w każdej sytuacji w życiu jest to tak oczywiste?

Korytarz-szkoła-Ilustracja-do-Wszyscy-mamy-tajemnice_Krymi_plFoto: Rafał Bear

„- Wszyscy mamy znajomych, no wiesz, tak jak ci tutaj moi kumple. Kocham ich, baluję z nimi, rozmawiamy o pogodzie, sporcie i gorących laskach, ale gdybym nie widział ich przez rok, albo nawet już nigdy, niewiele zmieniłoby to w moim życiu. Tak jest z większością ludzi, których znam”.

Coben Wszyscy mamy tajemnice

Harlan Coben Wszyscy mamy tajemnice i marzenia

 Trudne wybory towarzyszą ludziom przez całe życie. Te z dzieciństwa bardzo często nie dorastają nawet do pełnoletności. Nie mówiąc o dorosłym życiu. Te z lat bardziej dojrzałych uczą mądrości, rozwagi i odnajdywania się w trudnych sytuacjach, przynajmniej część ludzi.

„- Pozwól, że wyjaśnię ci sytuację – powiedział Myron, naśladując wesoły głos Kyle’a – tak, żebyś nawet ty zrozumiał. Klawisz, który trzeba nacisnąć, żeby uruchomić wszystkie te nowoczesne ulepszenia? Już zgadłeś: to przycisk wypaczający telefon. Krótko mówiąc, wszystko, co zostało tu powiedziane, jest nagrane. A GPS jest włączony. Jak daleko jesteś, Win?

– Właśnie przechodzę przez drzwi klubu. Ponadto włączyłem tryb konferencyjny i Esperanza słucha naszej rozmowy. Esperanto?

Włączył mikrofon. Z głośnika komórki popłynęła muzyka puszczana w klubie.”

Harlan Coben książki warte czasu i zachodu

Bramka-teren-ogrodzony-Ilustracja-wszyscy-mamy-tajemnice_Krymi_pl

Foto: Rafał Bear

Harlan Coben Wszyscy mamy tajemnice to książka pełna (dostępny jest ebook oraz audiobook) dylematów i życiowych okazji bohaterów. Niestety, jak to często bywa w życiu, zdecydowana ich część jest niewykorzystana. Dlaczego?

Zaprzepaszczone szanse skłaniają ludzi, bywa że bardzo wcześnie, do złych zachowań. To wygląda tak, jakby jakaś siła pchała bohaterów w książce Wszyscy mamy tajemnice do akcji i działania po złej stronie. Ok, oczywiście nie wszystkich.

Czy można zniszczyć komuś życie z powodu zazdrości o sukcesy w życiu? O tak! i to z bardzo dużym zaangażowaniem i wyrachowaniem.

Myron Bolitar i realne powieści kryminalne

Ta historia kryminalna zaczyna się od zlecenia jakie Myron Bolitar dostaje od Suzze. Ta bohaterka ze załamaną karierą sportową, wyjawia Myronowi, że w jej życiu sprawy zaczęły się po wielokroć komplikować. Jednym z kilku dziwnych zdarzeń jest oskarżenie na facebook -u, jakoby mającą się wkrótce narodzić dziecko nie było Lexa, jej partnera.

Największy portal społecznościowy świata jest świadkiem wychodzącego na światło dzienne skandalu z rozpadającym się małżeństwem, zazdrością l cierpieniem ludzi.

Nieudana kariera sportowa, śmierć członka bliskiej rodziny, zakręty życiowe brata, wreszcie barwne życie uczuciowe Myrona Bolitar -a.

Z rozdziału na ta historia kryminalna z zawiłej zmienia się w skomplikowaną. Z kolejnymi akapitami dowiadujemy się co rusz o nowych wątkach i ukrywanych tajemnicach.

Czy w książce Coben Wszyscy mamy tajemnice są słabe punkty? Coś co można napisać lepiej? Skonstruować sprawniej czy pokazać dobitniej? Harlan Coben książki swoje pisze w sposób charakterystyczny, łatwo czytające się, wciągające zabarwione pierwiastkiem tajemniczości. Pewnie tak, można coś zmienić, choć osobiście jednak zaważyłem tylko jeden szczegół.

Każdy z bohaterów gra swoją życiową rolę w sposób tak zawodowy, że niemal realny.

„Herman Ache tylko na niego patrzył, usilnie starając się nie wybuchnąć. – Win?

– Tak?

– Wiem, że ty I Myron lubicie uważać się za twardzieli – powiedział Ache – ale nie jesteście kuloodporni.

– Ajaj. – Win rozłożył ręce. – I co się stało z panem Praworządnym? Z panem Legalnym Biznesmenem?

– Ostrzegłem cię.

– Nawiasem mówiąc, odwiedziłem twojego brata w więzieniu.

Hermanowi wydłużyła się mina.

– Przesyła ci pozdrowienia”.  Okładka wszyscy-mamy-tajemiceŹródło: www.krymi.pl

Okładka: Wydawnictwo Albatros
ISBN 978-83-7659-629-7

Structured Data, Review
Title: Harlan Coben Wszyscy mamy tajemnice
Reviewed by Harlan Coben on Apr 8
Rating:
Summary: Harlan Coben Wszyscy mamy tajemnice
Description: Najgorsza prawda jest lepsza niż najlepsze kłamstwo. Kierując się ta zasadą, zdecydowanie zwiększa się szanse na zbudowanie relacji z innymi osobami. Czy w każdej sytuacji w życiu jest to tak oczywiste?
Ocena
  • Ogólne wrażenie
  • Klimat w książce
  • Świeżość pomysłu
  • Efekt "książka przeczytała mnie"
  • Można wziąć coś wartościowego do realnego świata
4.8
User Rating 0 (0 votes)
Sending
Comments Rating 0 (0 reviews)

Zostaw wskazówkę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sending

Przeczytaj poprzedni wpis:
Poddasze_Ilustracja_Księżniczka-z-lodu_Krymi_pl
Camilla Lackberg Księżniczka z lodu

Idąc w odwiedziny do bliskiej osoby, będąc ciekawym co u niej słychać, jak się jej wiedzie, czy wszystko jest w...

Korytarz-szkoła-Ilustracja-do-Wszyscy-mamy-tajemnice_Krymi_pl
Harlan Coben Wszyscy mamy tajemnice

Najgorsza prawda jest lepsza niż najlepsze kłamstwo. Kierując się ta zasadą, zdecydowanie zwiększa się szanse na zbudowanie relacji z innymi...

Zamknij