Menu

Jo Nesbo Człowiek Nietoperz

A co powstanie z krzyżówki nietoperza, policjanta śledczego z dużym doświadczeniem w otwieraniu butelek i australijskiego barowego życia?

Krymi_pl_Jo Nesbo Człowiek NietoperzFoto: Rafal Bear

Jo Nesbo Człowiek Nietoperz i Harry Hole jako kryminalny specjalista

Australia to kraj, gdzie można się zatracić. Niepowtarzalne widoki, klimat, ludzie i emocje  potrafią zdziałać cuda. Dla jednych jest to ziemia obiecana. Znajdują tu schronienie, szanse na zmianę w swoim życiu, dla inny utrapienie.  

Jedno można przyjąć z pewnością. Jest to pretekst aby zabrać czytelnika w podróż do odkrycia zabójcy.   

Tak jest z bohaterem książki Jo Nesbo Człowiek nietoperz. Harry Holy pewnego dnia, lekko zesztywniały przelotem pojawia się w pokoju szefa Komendy Policji Sydney.

Człowiek Nietoperz i tego typu powieści kryminalne

Krzyżówka jaka powstanie z połączenia nietoperza, policjanta śledczego z zamiłowaniem do trunków i australijskiego rozrywkowego życia to – oryginał kryminał. Momentami wymagający cierpliwości od czytelnika, dodaję uczciwie.  

„Kiedy Harry się odwrócił zobaczył, że Burroughs stoi z pistoletem wycelowanym w pierwszego, a Andrew leży bez życia między dwoma wywróconymi stolikami. Część  pozostałych gości uciekła, niektórzy z ciekawością obserwowali scenę, ale większość dalej siedziała w barze I oglądała telewizję. Transmitowali właśnie mecz krykieta Anglia – Australia. ” Jo Nesbo Człowiek Nietoperz

Piękne kobiety, klimat australijskich skwarnych dni, obecność rdzennych mieszkańców Australii i ludzkie słabości. To mocne elementy jakie znajdziemy w książce Jo Nesbo.

Wrażenie jakiego trudno się jednak pozbyć jest takie, że szansa na stworzenie wyjątkowej treści w Człowiek Nietoperz nie do końca się udała.

Jo Nesbo Człowiek Nietoperz lekki niedolot

To co potrafi Jo Nesbo to połączyć oczywistości australijskie i zależności, jakich się nie widzi z punktu widzenia Starego Kontyntynetu.  

To co mnie drażniło to momentami brak pomysłu na posunięcie do przodu akcji. Śledczy Harry, wulgarny, obcesowy z zamiłowaniem do niszczenia, Birgitta z sąsiedniego mu kraju i kilka osób z ich otoczenia są to główni bohaterowie tej książki Jo Neso.  

”  – Wiem o tym – powiedział po chwili. – Przepraszam, Josheph. Po prostu przyszedłem tutaj, żeby pomyśleć trochę na głos I sprawdzić, czy on nie zostawił żadnych śladów, które pomogłyby mi namierzyć miejsce, do którego ją zabrał. Wygląda jednak na to, że nic tu nie znajdę, I jesteś jedyną osobą, na której moge się wyżyć. Na pewno uważasz mnie za cynicznego I nieczułego drania. ” Jo Nesbo Człowiek Nietoperz

Książka jest warta uwagi. Ciekawy jest pomysł przeniesienia akcji do egzotycznego kraju z punktu widzenia Europy.  

Krymi_pl_Jo Nesbo Człowiek Nietoperz Źródło: www.krymi.pl

Structured Data, Review
Title: Jo Nesbo Człowiek Nietoperz
Reviewed by Jo Nesbo on Oct 12
Rating:
Summary: Jo Nesbo Człowiek Nietoperz recenzja
Description: Piękne kobiety, klimat australijskich skwarnych dni, obecność rdzennych mieszkańców Australii i ludzkie słabości. To mocne elementy jakie znajdziemy w książce Jo Nesbo.
Ocena
  • Ogólne wrażenie
  • Klimat w książce
  • Świeżość pomysłu
  • Efekt "książka przeczytała mnie"
3.5

Zostaw wskazówkę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Yrsa Sigurdardottir Weź moją duszę
Yrsa Sigurdardóttir Weź moją duszę

Spacer i oczekiwanie. Miała prawo do rozmowy i cierpliwie czekała na swój czas. Jej wątpliwości narastały kiedy jego przyjście wydłużało się....

Przejście-podziemne-wysofaj-się-albo-zginiesz-Krymi_pl
James Patterson Wycofaj się albo zginiesz

Zaskoczenie jest królem trudnych sytuacji. Jego prawą ręką jest pomysłowość a doradcami szybkość i precyzja. Wartość zaskoczenia w rozgrywkach kryminalnych...

Zamknij