Menu

Neil Cross Luther odcinek zero

Czy przestępca ma prawo do szczęścia? Czy ktoś kto ma chory umysł zwyrodnialca z wypaczoną psychiką ma prawo do posiadania rodziny?

Kryminał Luther odcinek zero

Przestępca w książce Neil Cross -a, swoim postępowaniem zmienia życie tysięcy osób. Ma swój cel, a właściwie ma ich kilka. Realizuje je konsekwentnie, o zgrozo. To co robi jest tak złe, że wykroczyło poza wszelkie granice zrozumienia. Najgorsze, że bardzo długo czuje się bezkarny.

Krymi_pl_Luther-odcinek-zero-neil-crossFoto: Rafał Bear

Książka którą napisał Neil Cross Luther odcinek zero ukazała się w ramach serii mroczny zaułek. Została Nagrodzona Theakstons Old Peculier Crime Novel of the Year Award 2012, oraz The Ngaio Marsh Award for Best Crime Novel 2012.

Detektyw Luther i jego życiowy kryminał 

Wielki, dosłownie i w przenośni bohater książki inspektor John Luther z właściwą sobie zawodową „delikatnością” zaczyna odkrywać zagadki zbrodni Henry -ego.

Detektyw z krwi i kości. Pitbull, policyjny specjalista szkolony w tropieniu przestępców nie cofnie się i nie spocznie zanim nie dopadnie przestępcy.

A jaki jest prywatnie detektyw Luther? To już temat na oddzielną historię. Ten zawodowy detektyw, przekraczający zawodowe granice ze zwinnością dzikiego kota, jest, trochę mało kreatywny w sprawach osobistych.

Żonaty, ze sporym doświadczeniem, jakby się wydawało, czuje się całkowicie bezradny. Scena z Zoe na przykład, w której to przepychanka słowna jest wprost wspaniałym, może to dziwnie to zabrzmieć, efektem ukrytej urazy i złości. Brak umiejętności powiedzenia sobie ważnych rzeczy i niechęć do zmiany sytuacji pokazuje charakter Luthera.

Akcja w książce nabiera tempa z rozdziału na rozdział. Gdybym miał ocenić książkę Neila Crossa Luther odcinek zero,  po kilkudziesięciu stronach, poleciłbym ją odstawić.

To co mnie drażniło to używanie „mądrych” słów, które nijak nie pasują do opisywanych zdarzeń. Kompletnie nic nie wnoszą. Na szczęście pojawiają się sporadycznie.

Szkoda, że nie można poznać bliżej Howy. Stojąca na drugim planie, jest ważną osobą w tej z pomysłem opowiedzianej historii.

Kryminał Luther odcinek zero, Neil Cross -a to przemyślana, sprawnie napisana kryminalna opowieść godna polecenia.Luther-odcinek-zero-Neil-Cross-Krymi_pl

 

 

Okładka: Smak Słowa

Źródło: www.krymi.pl

 

Ocena
  • Ogólne wrażenie
  • Klimat w książce
  • Świeżość pomysłu
  • Efekt "książka przeczytała mnie"
3.8

Zostaw wskazówkę

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Krymi-pl Obserwator Charlotte Link
Obserwator Charlotte Link

Zimna jest aura w książce, bo od października do stycznia trwa akcja tej historii kryminalnej. Mokro, mroźno, śnieżnie i realistycznie...

Drugie-zycia-pana-roosa-krymi_pl
Drugie życie Pana Roosa Hakan Nesser

Leniwie i chłodno. Tak się zaczyna ten kryminał. Na początku Nesser nie rozpieszcza też jeśli chodzi o tajemniczość, chociaż... W...

Zamknij