Menu

Obserwator Charlotte Link

Zimna jest aura w książce, bo od października do stycznia trwa akcja tej historii kryminalnej. Mokro, mroźno, śnieżnie i realistycznie są pokazane losy bohaterów.

Krymi-pl Obserwator Charlotte LinkFoto: Rafal Bear

Obserwator… kryminał Charlotte Link na 100%

Dynamicznie, bo autorka w ściśle określonym czasie barwnie wprowadza nas w świat londyńskiej średniej klasy. Wielowątkowa, misternie zaplanowana opowieść o słabościach, lękach, pieniądzach i miłości.

„W oddali dostrzegła rozlaną szeroko Tamizę, która zdążała powoli ku morzu jak szara wstęga, ołowiu, całkowicie poddana nieubłaganemu rytmowi przypływów I odpływów. Wiatr niósł zapach alg, z daleka dobiegał krzyk mew. Było zimno. Lodowaty, szary, zimowy poranek.

Kiedyś rozmawiała o tym z Tomem, dawno, przed dwoma laty. A dokładniej, próbowała o tym porozmawiać. O tym, czy ona jako matka robi”. Obserwator Charlotte Link

Obserwator jest na „posterunku”. Jest czujny, przejęty I niestety jak wskazują na to fakty, co najmniej dziwny. Wszystkie poszlaki zbrodni wskazują na niego a on przedstawia siebie jako kogoś, kto nie skrzywdził by innego człowieka.

„Obserwował tak wielu ludzi. Zapamiętywał rytm ich codziennego dnia, ich przyzwyczajenia, próbował zrozumieć wszystkie okoliczności wydarzeń w ich życiu”. Obserwator Charlotte Link

Gilian powinna być szczęśliwa. Zdecydowanie. Mąż, rodzina, przyjaciółka, grono znajomych jest ciągle wokół niej. A jednak czuje się samotna w tym licznym gronie. Taka samotność w grupie. Co stanie się dalej?

Pojawia się on. Przystojny, interesujący wręcz tajemniczy ze swoją historią i oczekiwaniami.

Obserwator drugi, czyli policjant detektyw i kryminał akcji 

To co można rozważyć jako rozwinięcie treści kryminału to przedstawienie emocji jakie przeżywają bohaterzy. Mamy oto jednego z nich, który ucieka przed własnymi lękami i jednocześnie szuka dla siebie najlepszego rozwiązania w życiu. Ukrywa się, a my dowiadujemy się, że się boi. No tak, w końcu jest podejrzany, tylko dlaczego nie pokazać, jak bardzo się boi. Za płytko są pokazane przeżycia niektórych bohaterów.

Pomimo to jest to solidna pozycja z gatunku kryminał. Od początku do końca autorka Obserwatora nie pozwala odgadnąć kto jest odpowiedzialny za zbrodnie. Koniec jest zaskakujący i co ważne, możliwy do zapamiętania na długo. Kiedy myślimy, że już wiemy, okazuje się, że jest to błędny trop. Podczas lektury tego kryminału są gwarantowane emocje na wysokim poziomie. Polecam. 

Krymi_pl_Obserwator-Charlotte-Link.jpg

Źródło: www.krymi.pl

Structured Data, Review
Title: Obserwator Charlotte Link
Reviewed by Charlotte Link on Sep 18
Rating:
Summary: Kryminał niemieckiej autorki bestsellerowych kryminałów
Description: Zimna jest aura, bo od października do stycznia trwa akcja tej historii kryminalnej. Mokro, mroźno, śnieżnie i realistycznie są pokazane losy bohaterów.
Ocena
  • Ogólne wrażenie
  • Klimat w książce
  • Świeżość pomysłu
  • Efekt "książka przeczytała mnie"
4.5

Zostaw wskazówkę

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Yrsa Sigurdardottir Weź moją duszę
Yrsa Sigurdardóttir Weź moją duszę

Spacer i oczekiwanie. Miała prawo do rozmowy i cierpliwie czekała na swój czas. Jej wątpliwości narastały kiedy jego przyjście wydłużało się....

Przejście-podziemne-wysofaj-się-albo-zginiesz-Krymi_pl
James Patterson Wycofaj się albo zginiesz

Zaskoczenie jest królem trudnych sytuacji. Jego prawą ręką jest pomysłowość a doradcami szybkość i precyzja. Wartość zaskoczenia w rozgrywkach kryminalnych...

Zamknij